18 Subat 2019 Pazartesi

FLAŞ HABER, SÖZCÜ Çukurova Ekine Konu Oldu Prof. Fayda, Hz. Ömer’i Anlattı MHP’li Avşar, “Sağduyunun Birlikteliği Cumhur İttifakı’ Yeşil Kuşak Kapsamında İkinci Bir Okul Daha Yapılacak Kazancıoğlu ve Akça Ailelerinin Acı günü Seçim Bürosu Açılışına Pütürgelilerden Yoğun İlgi... Vali Aydın Baruş Hızır Lokması Etkinliğine Katıldı İYİ Partili Parlak seçim bürosu açtı Hamidiye - Hicaz Demiryolu Fotoğraf Sergisi Açılışı Yapıldı “Malatya’nın Girişine ‘Medeniyetinin Başladığı Yer’ Yazmalıyız”

NURETTİN KONAKLI
nkonakli44@gmail.com

 

KARDEŞLİK SINIR TANIMAMALI

9.1.2018  

İslam’a inanmış bir Müslüman olarak; her gün tekraren okuduğumuz Fatiha Suresinin birinci ayetinde “Elhamdülillahı Rabbil âlemin” diyoruz. Yani tüm âlemlerin rabbine hamd ediyoruz, şükrediyoruz, tüm alemin Rabbine sığınıyoruz. Burada bize göre canlı-cansız, Müslüm-gayrimüslim, şu inanç, bu inanç, şu etnik grup-bu millet vs. hiç ayrım yoktur. Sadece yaratana teşekkür vardır. Bir adım ileride “Müminler ancak birbirlerinin kardeşidir.” Deniyor. Bu inanç ekseninde bizlere yaratılanı yaratandan ötürü hoş görmenin ve sevmenin dışında bir yol kalmamaktadır. Mesajımızın başlığı “Kardeşlik Sınır Tanımamalı” yaklaşımımız doğrudur.

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği değerli Genel Başkanı Yücel Can sağ olsun dost Sivil Toplum Kuruluşları olarak Başkanı olduğum Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK)’ıda İçişleri Bakanlığı Dernekler İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen “Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesi” toplantılarına davet ettiğinde hep bu duygularla yönetim olarak koşarak katıldık. Basında geniş yer aldığı üzere konferans yapılan Ankara, Antalya, Elazığ, Hakkâri, Diyarbakır Manisa, Kahramanmaraş, , Şanlıurfa ve Van illerinde yapılan Kardeşlik Sınır Tanımaz Konferanslarına karşı vatandaşlarımızca büyük ilgi ve katılım olmuştur. Dahası bu yerlerde milli heyecan doğurmuştur.

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Genel Başkanı Sayın Yücel Can Proje bilgilendirme açıklamasında özetlediği; “Kardeşlik sınır tanımaz denildiğinde iki şeyi kast ediyoruz. Birincisi kardeşlikte, fedakârlıkta birlik ve beraberlikte sınır tanımıyoruz. İkincisi bizce kardeşlik sadece anne, babadan doğan ve ay aynı aile bireyi olmak demek değildir. Kardeşlik sınır tanımaz dediğimiz zaman Suriye’den, Irak’tan gelen aileleri kast ediyoruz. Türkmen ailelerini kast ediyoruz. Biz Suriye’ye yabancı kalmadık. Cerablus’ta okul açtık, 10 bin kişiye ekmek verdik. Şimdi eğitim faaliyetlerini yapıyoruz. Bunun için çok mutluyuz. Bizlere güven duyuluyor. Kardeşlik sınır tanımaz diyerek Sütçü İmam ruhuyla Kahraman Maraş’ta başladık. Burada Alevi, Sünni, Türk, Kürt hiçbir ayrım yapmadan orada beraber olduk. Orada kardeşlik çorbası içtik” ifadelerini katılmamak mümkün değildir. 

2018 yılı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olacak 2019 yılı arifesinde sınır tanımayan kardeşliğimizi daha ileri götürmek, dostça sohbetler etmek, istişarelerde bulunmak, Ülkemizin, Devletimizin, Milletimizin maruz kaldığı ve kalacağı halleri konuşurken kardeşlikte ve dostlukta sınır tanımamamız gerekmektedir.

Bu milli hassasiyet içinde 2018 yılı; Türkiye olarak ekonomik, sosyal, siyasal ve milli  hayatımızda önemli değişim, dönüşüm, kurulum  ve yeni gelişmelere gebe bir  yıl olacaktır. Bu değişim dönüşüm, kurulum ve gelişmelerin ülke insanımızın hayrına sonuçlanması için Milletçe daha sağduyulu, daha kucaklayıcı ve daha hoşgörülü olmaya, bir kimyacı gibi kaynaştırıcı olmaya hepimizin ihtiyacı vardır.

Birlikte yaşama şuurunu kaybeden toplumların huzur ve refahı yakalama şansları yoktur. Çağımızda bu hasletlerini muhafaza edemeyip emperyalist güçlerin uşağı olmaktan, maşası olmaktan kendilerini kurtaramayan çok sayıda ülke  vardır. 

Biz Devletimiz, Milletimiz, gölgesinde barındığımız al Bayrağımız, hem kendimiz hem de İslam coğrafyası için bu birlikteliği sağlamaya,  güçlü olmaya, mecbur ve mahkûmuz. Bu duygularla Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesine emek veren, gönül veren, destek olan başta Başkan Yücel Can’ın şahsında; yönetim kurulundan, konuşmacıya, gönül veren katılımcıya, üyelere, gönüllü kişilere, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İnşallah başka bir zamanda bu güzel ve anlamlı çalışmaya Malatya’mızda da yapmak nasip olur. Uzun zaman uzak kaldığım Flash okurlarınada sağlık ve esenlik diliyorum.

 

 Toplam 2687 defa okunmuştur  Yazdır Yazar Girişi Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (2) adet yorum yapılmıştır
Sengul 18.1.2018 08:55:31
Bu güzel projeyi insanlara samimi güzel duygularla anlatıp paylaştığımız icin teşekkür eder Malatya ve diğer illere yayılarak devam etmesini temenni ederim
İbrahim Halil Akboyun 16.1.2018 00:44:02
Değerli başkanım... Idareci ve bürokratlar birliği diyarbakır il temsilcisi olarak yapılan çalışmaları çok önemsiyor ve tam destek veriyoruz... Size de yazınızda yer vermeniz dolayısıyla tebrik ediyorum...
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Türkiye’nin en çok okunan gazetelerin başında gelen Sözcü Gazetesinin Çukurova ekine, Flaş Haber kon
FLAŞ HABER, SÖZCÜ Çukurova Eki
Prof. Fayda, Hz. Ömer’i Anlatt
MHP’li Avşar, “Sağduyunun Birl
Yeşil Kuşak Kapsamında İkinci
Kazancıoğlu ve Akça Ailelerini
Seçim Bürosu Açılışına Pütürge
Vali Aydın Baruş Hızır Lokması
Hamidiye - Hicaz Demiryolu Fot
İYİ Partili Parlak seçim büros
Başkan Gürkan, “Bu Sevgi, Teve
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.