21 Mayıs 2018 Pazartesi

Osman Güde " Gençlik Bizim Geleceğimizdir " CHP’nin milletvekili adayları belli oldu Başkan Hacı Uğur Polat’ın Aklını Kim Çeldi? Aytek Asilsoy: ‘Yönünü Güneşe Çevir Türkiyem’ Levhalama Çalışmaları İle Ulaşımın Daha Güvenli Gençler Zekâlarını Gösterdi Başkan Gürkan, İspendere İçmeleri’nde İncelemelerde Bulundu Bakan Tüfenkçi :'Yeşilyurt'un Çehresi Değişecek' Keskin: “Esnafımız birlikten yana oldu” Baklavada Antep Fıstığı Yerine Kayısı Çekirdeği
TEKNOLOJİ
Başkan Polat, Geleceğin Bilim Adamlarını Özel Bir Programda Ağırladı - 9.4.2018 22:18:52
 Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, TÜBİTAK’ın ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlediği Araştırma Projeleri Bölge Finallerinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri elde eden geleceğin bilim adamlarını özel bir programda ağırladı.
Türkiye'nin Enerji Politikalarına Önem Vermesi Gerekir - 25.5.2017 17:01:17
 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Taner Göktaş, "Günümüzün enerji çağını yaşadığı gerçeğinden yola çıkarak ülkelerin enerji politikalarına oldukça önem vermesi gerektiği o ülkenin kalkınması açısından kaçınılmaz bir gerçektir" dedi.
Beton Kanoyla Dereceyle Dönmek İstiyorlar - 22.5.2017 17:12:40
 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrenicileri ürettikleri beton kanoyla İstanbul Teknik Üniversitesi 2. Kano Yarışmasına katılacak.
İntörn Mühendislikle Hem Öğrenci Hem de Sanayici Kazanacak - 18.5.2017 16:36:14
 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu, intörn mühendislik eğitimiyle hem öğrencinin hem de sanayicinin kazanç elde edeceğini belirtti.
'3D Yazıcıları' Konferansı Düzenlendi - 3.5.2017 15:07:40
 İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği tarafından "3D Yazıcıları" konferansı düzenlendi.
Farklı Alanda Yaptığı Çalışmalarla Üç Patent Sahibi Oldu - 3.5.2017 15:04:20
 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, farklı alanlarda yapmış olduğu çalışmalarla üç alanda patent sahibi oldu.
İnönü Üniversitesinde Poliüretan Yapıştırıcı Üretildi - 21.4.2017 10:18:34
 İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Burhan Ateş, Doç. Dr. Süleyman Köytepe ve çalışma arkadaşları "Bor temelli mukavemeti arttırılmış anti bakteriyel ve biyouyumlu poliüretan yapıştırıcı" üretimini gerçekleştirerek ürünün patentini aldı.
Geleceği Şekillendirecek Teknoloji: 3D Yazıcılar - 17.4.2017 15:31:16
 Her yüzyılın kendi icadı olduğu gibi 21. yüzyılın da icadı keşfedilmiş gibi görünüyor: 3D teknoloji… 3D; Türkçesi 3 boyut anlamına gelen ve yazıcıları da kapsayan bir teknolojidir. 3D yazıcılar, 1980'lerde keşfedildiğinde gerek yetersiz teknoloji gerekse de tam olarak tanınmamasından dolayı maalesef pek dikkat çekmeyen bir icat olarak kalmıştır. Ancak 2010'lara gelindiğinde gerekli teknoloji karşılandığı için 3D yazıcılar hızlı bir şekilde artış göstermiş ve hemen hemen her alanda kullanılmaya başlanmıştır.
Çocuk Üniversitesinde “Robot Tanıtımı” - 17.4.2017 15:25:58
 İnönü Çocuk Üniversitesi ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Ben Buradayım” projesi kapsamında robotlarla ilgili tanıtım programı düzenlendi.
GÜNDE KAÇ SAATİMİZ TELEFON BAŞINDA GEÇİYOR? - 10.4.2017 17:00:35
 Bağımlılık dediğimizde artık sigaradan ve alkolden çok akıllı telefonlar anılmaya başlandı. Hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru haline gelen akılı telefonların başında günde ortalama 4 saatimiz geçiyor. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Mindstation’ın verilerini inceledi. Türk halkı akıllı telefonların başında günde ortalama 248 dakika geçirirken, kadınlar erkeklere oranla daha fazla vakit harcıyor. Kadın kullanıcılar 279 dakika telefon kullanırken erkek kullanıcılar 248 dakikada kaldı.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay Teknokenti Ziyaret Etti - 28.3.2017 16:18:13
 Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Malatya Teknokenti ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Sanal oyunlar tehlike saçıyor - 25.3.2017 15:55:06
 Uzmanlar mobil oyun bağımlılığının şiddet davranışlarını tetiklediği konusunda aileleri uyarıyor. Aileler çocuklarının evde vakit geçirmesi için internet, bilgisayar gibi imkânları sağlayarak sokaktaki tehlikelerden onları korumayı düşünüyor. Oysa bu yaklaşım bambaşka tehlikelere yol açabiliyor.
'Türkiye Yazılım Sektöründe Önemli Bir Yere Gelebilir' - 23.3.2017 17:25:30
 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Mehmet Oğuz Şen, bilgisayarların günümüzde ilk geliştirildikleri zamana oranla çok küçük boyutta ve çok daha fazla işlem yapabilen elektronik cihazlar olduğunu söyledi.
'Karbon Nanotüp Fiberle Birçok Alanda Malzeme Üretebiliriz' - 9.3.2017 12:31:00
 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, "Karbon Nanotüp Fiberle üzerimize giydiğimiz kıyafetten, elektrik elektronikten, tıpta, pil üretiminde, enerji depolamada, uzay araçlarında, bilgisayar teknolojisinde, cep telefonu teknolojisinde sayamayacağımız yüzlerce malzemeyi üretebiliriz" dedi.
TEKNOLOJİ HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARIYOR - 6.3.2017 16:36:45
 Dijital araçların gelişmesi ve teknolojinin yaygınlaşmasıyla beraber, online mecranın bilinçsizce kullanılması bireylerde “e-hastalık” olarak nitelendirilen çeşitli rahatsızlıklara neden oluyor. Tıp literatüründe nomofobi, FOMO, siberhondrik, photolorking, cheesepodding olarak nitelendirilen çeşitli sosyal rahatsızlıklara, günümüzde artık sıkça rastlanılmakta.
Argela, 5G teknolojisi ProgNET’la Barcelona’ya damga vurdu - 3.3.2017 12:08:44
 Türk Telekom’un iştiraki Argela, 5G ve 5G’yi etkinleştiren çözümleri başta olmak üzere, milli kaynaklarla geliştirdiği gelecek nesil telekomünikasyon teknolojilerini, dünyanın en büyük mobil teknolojiler etkinliği Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. Argela, yeni nesil ağlar için geliştirdiği açık mimariye sahip ProgNET ürününü de ilk defa MWC 2017’de tanıttı.
Telefonunuzu sattıktan sonra uykunuz kaçmasın! - 14.2.2017 16:36:38
 Günümüzde akıllı telefonlar kişisel cihazlara dönüşmüş durumda. Cihazlar; kredi kartı bilgileri, fotoğraflar, yer bilgisi içeren datalar ya da çeşitli hesaplara ilişkin oturum açma şifreleri gibi kişiye özel önemli verileri barındırabiliyorlar. Bu verilerin siber suçlular açısından çok kıymetli olabileceğine dikkat çeken ESET Güvenlik Uzmanı Denise Giusto Bilić, yenisini aldığı için eski cihazını elden çıkarmak isteyenlere, siber ihlallerin önlenebilmesi adına, tavsiyelerde bulundu.
Önal: “Depremlerin Zamanını Belirleyen Mekanizma Yok” - 14.2.2017 14:41:31
 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Önal, "Gelecekte mutlaka büyük depremler olacak ama biz bunun zamanını bilemiyoruz. Zamanı bildiren herhangi bir mekanizma, bir fiziksel veri yoktur" dedi.
Teknoloji kullanımında bilinçli örnek olun - 25.1.2017 14:49:49
 Bahçeşehir Okulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik BölümBaşkanı Özen Yazğan’ın“Fark et, Farkında ol, Fark yarat!” temasıyla hazırladığı öneri listesinde; teknolojiden kitaplara, müze ziyaretlerinden aile bireyleriyle birlikte vakit geçirmeye kadar birçok öneri var. En önemli öneri ise; “karneyi başarının tek kriteri olarak görmeyin”.
Yerli arama motoru test yayınına başladı - 17.1.2017 17:25:21
 İki mühendis, 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan yerli ve milli arama motoru ‘Geliyoo’yu test yayını ile online olarak hizmete açtı..
Sayfalar: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 -
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Akçadağ ilçesinin önemli saygın iş adamlarından Osman Güde Ramazan ayında teravih namazı s
Osman Güde " Gençlik Bizim Gel
CHP’nin milletvekili adayları
Başkan Hacı Uğur Polat’ın Akl
Aytek Asilsoy: ‘Yönünü Güneşe
Levhalama Çalışmaları İle Ulaş
Gençler Zekâlarını Gösterdi
Keskin: “Esnafımız birlikten y
Başkan Gürkan, İspendere İçmel
Bakan Tüfenkçi :'Yeşilyurt'un
Baklavada Antep Fıstığı Yerine
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.