17 Temmuz 2019 Çarşamba

Malatya Kayısı Festivali kortej yürüyüşüne Binlerce kişi katıldı Malatya'da “Hilton” Kapandı Akçadağ 15 Temmuz'u böyle kutladı “Coğrafi İşaret Belgesi Sanayicilerimiz İçin Zorunlu Tutulmalıdır” Malatya’dan Kutsal Topraklara İkinci Kafile Gitti Çınar: ''Daha Yaşanabilir Bir Yeşilyurt İçin Canla Başla Çalışıyoruz'' Başkan Güder, Doğu Garajı Esnafları İle Biraraya Geldi 15 Temmuz kutlamalarında ,Malatya'da FETÖ'ya lanetler Yağdı. 15 Temmuz Şehidleri Anıldı,Yeni Cami’de Mevlid Okutuldu 15 Temmuz’un Üzerinden 3 Yıl Geçti ( Remzi Hayta Yazdı)
İlçeler Ve Gürkan’a Kurulan Tuzaklar-Kuşatmalar!

AK Parti’de ilçeler belirlendi. Her ne kadar ‘ Evin Babası misali’ Ak Parti İl Yönetimi kendince pinokyoculuk oynayıp, “ Henüz belirlenmedi” dese de, artık ilçelerde isimler kamuoyuna yansıdı. Listelerde görülen isimlerin birçoğu ise maalesef milletin,” İnşaallah bu olmaz!” dediği isimlerden oluştu. Bu sonuç, fecaatin farklı bir boyutu elbette ama esas olan; aylardır burada dile getirdiğimiz, “Bu tablo oluşursa Selahattin Gürkan’a yönelik büyük bir tuzakta devreye sokulacaktır” tezinin teyididir.

11.1.2019 17:29:20   

 


Yeşilyurt ve Battalgazi ilçesi ile ilgili  bir merakımı paylaşıp esas konumuza geçmek istiyorum. Özellikle iki merkez ilçenin başkan adaylarının köken itibariyle Adıyamanlı olması, Malatya kökenli seçmen üzerinde nasıl bir olumsuz etki yaratır ilerleyen süreçte göreceğiz. (Bu arada Adıyamanlı dostlarımız bundan başka bir anlam çıkarmasın. Meseleye tamamen ‘Sosyolojik Reaksiyonlar’ üzerinden bakıyorum)

Bana “Düşmanını tanımlar mısın?”  diye sorarsanız, “Düşmanım Şeytandır!”  derim. “ Şeytanı tanımlar mısınız?”  diye sorduğunuz da ise ,” Şeytan; Sinsi, Yamyam, İhtiraslı, Her türlü film ve fırıldaklığa müsait, çıkarı için akla hayale gelmeyen ilişkilere bile girmekten kaçınmayan, içten içe yiyen, kemiren özelliklere sahiptir”  derim.

İşte, şu tablo sonrası, Selahattin Gürkan’ın karşı karşıya kaldığı durum tam da bu tanımlamalar ile bire bir uyuşmaktadır. Bu saatten sonra Gürkan’ın karşısında, insan görünümlü şeytanlar vardır. Bu malum yapı, Tuzakları birbiriyle ilmikleyerek O’nu süreç içerisinde çalışamaz hale getirip kendi şahsi çıkarları için partinin geleceğini riske sokacaklardır.

Anlaşılan O ki, Malatya’daki O malum yapı özellikle iki merkez ilçe üzerinden bütün güçlerini sergilemenin gayreti içerisinde olacaktır. Çünkü iki merkez ilçede de malum yapının istediği olmuş ve Selahattin Gürkan devre dışı bırakılmaya çalışılmıştır.

Peki Selahattin Gürkan’a kurulacak tuzaklar/kuşatmalar nelerdir/neler olabilir?

AK Parti’nin son seçimlerde aldığı oy oranı ortadadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın aldığı oyun neredeyse 20 puan altındadır. Önümüzdeki yerel seçimlerde Gürkan’ın yüzde 70’in üzerinde hatta yüzde 75’in üzerinde oy alması demek; Parti içerisindeki O yıllanmış Kast Yapı’nın çökmesi, bertaraf edilmesi, hükmünün yitirilmesi anlamına gelecektir.  O Malum Kast(!)  ‘sırf Selahattin Gürkan bu oy oranlarına ulaşmasın ve kendi menfaatleri yerle bir olmasın’ diye, farklı siyasi partilerin tabanına yönelik bir takım sözüm ona politik saldırı yaparak, bir nefret duygusu oluşturmaya çalışmaktadır. (Oysa siyasette, eleştiri veya tenkit, taban üzerinden değil, tavan üzerinden yapılır.. Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımız bile, Kılıçdaroğlu’nu çok sert sözlerle eleştirir ancak Tabana ‘CHP’li kardeşlerim’ diye seslenir.)

Ancak Malatya’daki bu Menfaat Grubunu temsil eden yerel siyasal dilciler(!) bilinçli olarak partilerin tabanına yönelik politik dil kullanarak, Gürkan’a gelebilecek oyların önüne geçmeye çalışmaktadır. Şayet Gürkan yüzde 60’larda kalırsa, Bu Kast gücünü koruyacak ve süreç içerisindeki tahakküm sürecektir. Ancak Yüzde 70’leri geçtiğinde ise; Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere milletin desteğini alarak, milletin yararına kararları daha hızlı alacaktır.

İlçeler üzerinde istediğini elde eden bu malum yapının ikinci ayaktaki en büyük tuzağı,  Büyükşehir’e gönderilecek Meclis üyeleri üzerinden olacaktır. Özelikle, iki ilçenin Meclis üyesi belirlemesinde, İlçe belediye başkanların kontenjanları, Başkanların istedikleri doğrultuda değil, Bu Kast’ın vereceği liste doğrultusunda olacaktır. Buna bir de,  İl Yönetimi alet olursa, Büyükşehir’e gidecek isimlerin neredeyse büyük çoğunluğu, Selahattin Gürkan’a karşı olmaya hazır üyelerden oluşacaktır. Ve deyim Yerinde ise, Gürkan’ı birçok konuda kilitlemenin/kuşatmanın gayreti içerisinde olan bir kaotik meclis tablosu ile karşı karşıya olunacaktır. Açıkçası ben şu ana kadar Gürkan’ın Meclis listelerine müdahil olduğunu düşünmüyorum. Peki, Bu durum Malum Yapı için neden önemli? (a- Yeşilyurt’daki imar düzenlemeleri, b- Borçlanmalar sonrası yapılan ödemeler- Arsa,Parsel vb satışların kimlere ne şekilde yapıldığı konusu mercek altına alınırsa, önümüzdeki sürecin neden önemli olduğu  daha net ortaya çıkar.)

Bana kalırsa bir diğer önemli tuzakların/kuşatmanın başında ise, Belediye’de zamanında yerleşmiş/yerleştirilmiş bazı üst düzey bürokratların Malum Yapı’nın baskısı ve oyunlarıyla görevlerinde durdurulması gelmektedir.  Özellikle Çakır dönemin yerleştirilen ve neredeyse Belediye’nin yeniden yapılanmasını sağlayan bu üst düzey bürokrat/siyasetçi/oyun dizayn edici/gizli başkan vb. gibi tanımlamalarla karşı karşıya kalan kişi yada kişiler Selahattin Gürkan’ın en önemli engellerinden birini oluşturmaktadır.  

Bu kişiler öyle becerikli insanlar da değil. Ancak, Süreç içerisinde malum kast yapının güçlenmesine sundukları katkı yadsınamaz. Öyle ki, Bu kişilerin arkasında duran, akraba vb ilişkisini kullanan siyasi kimlik temsilcileri, Gürkan’a şirin gözükmek bahanesi ile, bu kişilerin mevcut yerlerinden olmamaları için yoğun bir psikolojik baskı uygulamaya devam etmektedir.

 En nihayetinde Selahattin Gürkan, Bu Malum yapının ısrarlı karşı durmasına rağmen, halk nezdinde gördüğü yüksek  teveccüh ile Cumhurbaşkanımız tarafından aday gösterilmiştir.  Bu şu anlama gelir, Hesabı bir Tek Cumhurbaşkanına ve milletine verir. O’nun dışındaki malum kastın dayatmalarını, psikolojik baskılarını elinin tersi ile kenarı itmek zorunluluğu vardır.

Bugüne  gelinen noktada, Selahattin Gürkan sadece AK Parti’nin adayı değil aynı zamanda MHP’nin adayı olmakla birlikte, tüm partilerin tabanından oy alabilecek bir durumdadır.

Özellikle Vekillere sesleniyorum;

Selahattin Gürkan’ı seçmen karşısında zora sokabilecek her türlü söylem ve eyleminize dikkat etmeniz gerekiyor. Yukarıda siyaseten kıyamet kopabilir ancak tabanın bakış açısı büyük önem arz eder. Gürkan, özelikle başka parti tabanlarını rencide edecek üslup ve söylemlerin önüne geçmelidir. Ziyaretlerinde, kapsayıcılığını ön planda tutmalıdır. Gürkan Ak Partili olabilir. Ancak çatı kimliği “Malatya”dır. Bu çatı kimliğinin bütün satha yayılmasını engelleyen her türlü kasti harekete dikkat etmelidir.

Bu süreçte ilçelerde genel anlamda Selahattin Gürkan’ın ciddi dahli olduğunu düşünmüyorum.

Şayet yarın seçim sonuçlarında Büyükşehir’de çıkacak oy oranı düşük veya fazla olursa bu Selahattin Gürkan’ın hanesine yazılacaktır. Ancak ilçelerde düşük veya fazla oy olursa bu da Vekillerin hanesine yazılacaktır.

Sonuç olarak;

Selahattin Gürkan, Malum Kast tarafından ilçeler üzerinden ve Büyükşehir içerisindeki bazı adamları tarafından tam anlamıyla kuşatılacaktır. Özellikle, Şu saatten sonra Merkez ilçelerden Büyükşehir’e gidecek Meclis üyeleri konusunda ben ilçe Belediye Başkanlarına bu hakkın verileceğini düşünmüyorum.

Neden Düşünmüyorum?

Çünkü Eğer Bir Belediye Başkanı daha gayri resmi ismi açıklanır açıklanmaz, ertesi sabah soluğu bir vekilin odasında alıyor ve vekilin odasında ilçe belediye başkanları kamuoyuna toplu bir poz veriyorsa, bu ileriye dönük ciddi bir mesaj içermektedir. Yani daha açık ifade ile, “Gücümüz ilçeler üzerinden devam edecektir” mesajını benim gibi yüzlercesi bu fotoğraftan rahatlıkla okur.

 Daha açık bir ifade ile, Ben Özelikle İlçe Belediye Başkan adaylarının ilk birkaç meclis üyesinin belirlenmesinde çok söz sahibi olmayacaktır. Zira, Gürkan için en zor süreçte işte bu süreç olacaktır. O yüzden sayın Gürkan ve il başkanı sayın İhsan Koca tüm bu oyunların farkında olarak hareket etmelidir, etmek de zorundadır.

Eğer Sayın Gürkan Meclis üyelerinin belirlenme sürecine hakim olmaz ise, Belediye yönetimine de hakim olmaz. Malum yapının da en büyük arzu ve beklentisi bu yöndedir.

Bu beklenti ve saplantı ise Malatya’yı uçuruma götürür.

O yüzden Sayın Gürkan, çok geniş perspektiften süreci okumalı ve malum yapının tüm oyunlarını, planlarını, kendisini aşağı çekmek isteyen tüm siyasi uzantıları olan Kast’ın kötü niyetini boşa çıkarmalıdır.

Saygılarımla

Remzi Hayta

 

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (2) adet yorum yapılmıştır
Vahap Karakuş 12.1.2019 16:04:31
Tüm Malatyalilara Okuması Gerek Malum Şebeke Öyle Oyun Kurmuşki Akıl İşi Değil Aynen Feto İtinin Tuzakları Gibi Kendilerine Boyun Eğmeyenleri Bertaraf Edip Düşmanimın Düşmanı Dostumdur Gibi Hekimhan i Akçadağ Gerekirse Puturge yi CHP peye Teslim Ederek Millete Ders Vermeye Çalışmak İnşallah Bu Tuzaklarına Düşerler
Akcadagli deli emin 11.1.2019 23:50:54
Suç sizde. malatya büyük hizmetler almış gibi yaparsanız biri cikar malatyaliyi sallar elin oğlunu başkan yapar bizde beş yıl boş boş bakariz
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali yürüyüşü ile başlad
Malatya Kayısı Festivali korte
Malatya'da “Hilton” Kapandı
Akçadağ 15 Temmuz'u böyle kutl
“Coğrafi İşaret Belgesi Sanayi
Malatya’dan Kutsal Topraklara
15 Temmuz kutlamalarında ,Mala
Çınar: ''Daha Yaşanabilir Bir
Başkan Güder, Doğu Garajı Esna
15 Temmuz Şehidleri Anıldı,Yen
15 Temmuz’un Üzerinden 3 Yıl G
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.