18 Subat 2019 Pazartesi

FLAŞ HABER, SÖZCÜ Çukurova Ekine Konu Oldu Prof. Fayda, Hz. Ömer’i Anlattı MHP’li Avşar, “Sağduyunun Birlikteliği Cumhur İttifakı’ Yeşil Kuşak Kapsamında İkinci Bir Okul Daha Yapılacak Kazancıoğlu ve Akça Ailelerinin Acı günü Seçim Bürosu Açılışına Pütürgelilerden Yoğun İlgi... Vali Aydın Baruş Hızır Lokması Etkinliğine Katıldı İYİ Partili Parlak seçim bürosu açtı Hamidiye - Hicaz Demiryolu Fotoğraf Sergisi Açılışı Yapıldı “Malatya’nın Girişine ‘Medeniyetinin Başladığı Yer’ Yazmalıyız”
Makinist olmak isteyenler için büyük fırsat

TCDD yaptığı açıklamada İşkur üzerinde Makinist kursu açılacağını belirterek başvuracakların KPSS’de en az 60 puan olmaları gerektiğini ve başvuruların iş kur üzerinde yapılacağını açıkladı.

12.2.2018 21:38:07   

 

Yapılan açıklama şöyle

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü taşra birimlerine alınacak işçi makinist personelin istihdamı öncesinde “ Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği” kapsamında mesleki yeterliliğe dayalı eğitimi uygulamaya konulacaktır.  BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

Kurs 1 grup halinde toplam 20 kişi ile düzenlenecek olup, 07.05.2018 tarihinde başlayacaktır.  Meslek Yüksek Okullarının; Elektrik, Elektrik-Elektronik, Makine, Motor, Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler Makinistlik bölümlerinden mezun olmuş olmak, 2016 KPSS P93 puan türünden en az 60 almış olmak, son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, erkek adayların son başvuru tarihi itibariyle askerlik görevini yapmış, muaf veya 31.12.2018(dâhil) olmak üzere tecilli olmak, sağlık durumu makinist olarak görev yapmaya uygun olmak şartları aranmaktadır. Ayrıntılı bilgi için: ww.tcddtasimacilik.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

SON BAŞVURU TARİHİ                                :21 Şubat 2018

ÖNGÖRÜLEN MÜLAKAT TARİHLERİ        : 05 Mart -06 Nisan 2018

KPSS 93 puan türünden en az 60 puan alan adaylar arasından başvurulan ildeki puan sıralamasına göre ilk 60 aday mülakata çağrılacaktır.

KURSLARIN  PLANLANAN UYGULAMA TARİHLERİ

Malatya                                                           07 Mayıs 2018                  02 Kasım 2018

 

İŞKUR TARAFINDAN AÇILACAK MAKİNİST KURSUNA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

<!--[if !supportLists]-->1-     <!--[endif]-->Kurs istihdam garantisiz açılacaktır.

 

<!--[if !supportLists]-->2-     <!--[endif]-->Farklı illerde açılacak olan kurslara şartları taşıyan herkes ikamet şarttı aranmaksızın başvuru yapılabilecektir. Ancak kursa katılım için yalnız bir il için başvuru yapılacaktır.

<!--[if !supportLists]-->3-     <!--[endif]-->KPSS Önlisans puan (P93) türüne göre puan üstünlüğü dikkate alınarak başvuran adayların İŞKUR tarafından sıralanmasına müteakip, eğitime alınacak kursiyerlerin 3 katı kadar aday kursiyer seçimi için davet edilecektir.

<!--[if !supportLists]-->4-     <!--[endif]-->Kursiyer seçimleri TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğünce görevlendirilecek Komisyonca Ankara’da yapılacaktır. Kursiyer seçimlerine istenildiği takdirde İŞKUR İl Müdürlüğünden veya İŞKUR Genel Müdürlüğü birimlerinden personel görevlendirile bilinecektir.

<!--[if !supportLists]-->5-     <!--[endif]-->Kursiyer seçim tarihleri daha sonra TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğünce belirlenecektir.

<!--[if !supportLists]-->6-     <!--[endif]-->Daha önce İŞKUR iş birliği ile açılan Tren Makinisti Kursuna katılan, 15 Ocak 2018 tarihinde  ve 29 Ocak 2018 tarihlerinde başlayan kurslara katılmaya hak kazanan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

<!--[if !supportLists]-->7-     <!--[endif]-->İŞKUR tarafından açılacak kursu tamamlayanlar, sertifika vermeye yetkili kurumdan 11UY0035-Tren Makinisti - (Seviye 4) belgesi almak zorundadır. Bu belgeyi almayanlar TCDD Taşımacılık AŞ tarafından açılacak iş ilanına başvuru yapamayacaktır.

<!--[if !supportLists]-->8-     <!--[endif]-->11UY0035-Tren Makinisti - (Seviye 4) sınav ve belgelendirme ücreti adaylar tarafından karşılanacaktır.

<!--[if !supportLists]-->9-     <!--[endif]-->TCDD Taşımacılık A.Ş.’de işe başlayan adaylar, özür nakilleri dahil en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

<!--[if !supportLists]-->10- <!--[endif]-->İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.

<!--[if !supportLists]-->11- <!--[endif]-->İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu makinist olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık A.Ş. yetkilidir.

<!--[if !supportLists]-->12- <!--[endif]-->İşe başladıktan sonra 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir. 

İŞİŞ KUR İLE  TCDD sözleşme imzaladı

Malatya Çalışma ve İş Kurumu ile TCDD Taşımacılık A.Ş. işbirliğinde 20 kişilik Makinist Yetiştirme kursu için, Malatya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü makamında protokol töreni gerçekleştirilmiştir. Protokol imza programına İl Müdürümüz Vahap TOMAN ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Bölge Temsilcisi Sayın Muzaffer KOÇ katılmış olup, söz konusu kursun tüm öncelikle iş arayanlar olmak üzere tüm taraflara hayırlı olması temennisinde bulunmuşlardır.


İŞ


     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Türkiye’nin en çok okunan gazetelerin başında gelen Sözcü Gazetesinin Çukurova ekine, Flaş Haber kon
FLAŞ HABER, SÖZCÜ Çukurova Eki
Prof. Fayda, Hz. Ömer’i Anlatt
MHP’li Avşar, “Sağduyunun Birl
Yeşil Kuşak Kapsamında İkinci
Kazancıoğlu ve Akça Ailelerini
Seçim Bürosu Açılışına Pütürge
Vali Aydın Baruş Hızır Lokması
Hamidiye - Hicaz Demiryolu Fot
İYİ Partili Parlak seçim büros
Başkan Gürkan, “Bu Sevgi, Teve
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.