21 Subat 2018 Çarşamba

Remzi Hayta Yazdı İYİ PARTİ Yönetimi Basına Tanıtıldı ‘Yeşilyurt, Sağlıklı ve Planlı Büyüyor’ Vali Kaban’dan Okul Aile Birliği Başkanları ile toplantı Keskin: 'Gün vatana, bayrağa, ezana sahip çıkma günüdür' Öğrencilere Sabah Çorbası Büyükşehir’den Ağbaba : KHK’dan Engelliler de Nasibini Aldı Gençlerimizin Fikir Ve Düşüncelerini Önemsiyoruz Büyükşehir Beydağı Tabiat Parkı Projesine Başlıyor Vali Kaban, Kentteki Kurum Ziyaretlerini Sürdürüyor.
"Mehmet Nalbant 2018 Yılı Güreş Ağası Oldu"

Flaş Haber Yazarı Tülay Aslan bu hafta köşesinde Malatya'nın ünlü iş adamı Mehmet Nalbant'ı Kaleme aldı.İşte yazısı

15.8.2017 06:06:27   

 

''ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERİN AĞASI OLMAK''

Mehmet Nalbant ;1950 Yılında Malatya Yeşilyurt'ta doğdu.
İlkokulu Malatya'da bitirdi.Ortaokul ve liseyi İstanbul'da tamamladı.
1974 yılında İstanbul üniversitesi iktisat fakültesinden mezun oldu.Askerlik görevini yedek subay olarak Kıbrıs'ta yaptı .İngilizce biliyor,İstanbulda yaşıyor.
Halen baba mesleği olan tekstil işi ile iştikal eden Nalbant;İş hayatının yanı sıra eğitim ve yardımlaşma konusunda faaliyet gösteren çeşitli vakıf ve derneklerin yönetim kurullarında görev yapmaktadır.O bir gönül ağası,şair ve yorumcu tam bir sanatçı kişiliğe sahip onu yakından tanıyanlar şairağa mahlasını yakıştırmışlar.Şairağa şiirlerinde serbest ve hece vezini ustalıkla kullanan şairimizin Cemresiz Bahar adlı bir şiir kitabı vardır.

Şairimiz güreş ağasıdır
NALBANT, "ÖNEMLİ OLAN "
"Mehmet Nalbant 2018 Yılı Güreş Ağası Oldu"

Fahri Nalbant Karakucak Güreşleri sırasında gelecek yılın güreş ağası da belli oldu. Açık artırma usulüyle yapılan ağalık seçiminde 60 bin TL vereceğini vadeden Mehmet Nalbant, 2018 yılının Güreş Ağası oldu. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, karakucak güreşlerinin yaşaması ve yaşatılması için ekonomik anlamda destek sağlayan bu yılki güreş ağası Kahraman Kavuk ile 60 bin TL karşılığında ağalık seçimini kazanan Mehmet Nalbant'a teşekkür etti.
Güreş Ağamız Mehmet Nalbant'ın güreş sahasıyla ilgili yapacaklarını duymaktan büyük bir mutluluk duydum, ağalık öyle kolay bir iş değildir" diye konuştu.

Güreş ağalığını kazanan Mehmet Nalbant ise, Çırmıktılı olmaktan her zaman onur duyduğunu dile getirdiği konuşmasında, "Ben bu toprakların bir evladıyım burada yaşıyorum, burada nefes alıyorum. Ağalıkta çok güzel bir duygu ama önemli olan gönüllerin ağası olmaktır. Yüreğinde sevgiyi, barışı, vatan, millet, ülke sevdasını taşıyan insanlar gönüllerin ağasıdır. Güreşe verdiği önem nedeniyle Yeşilyurt Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
Cemresiz Bahar
Hey bahçıvan! Bırak! Süpürme düşen yaprakları Doyasıya seyredeyim şu hazanı her düşen yaprak Ayine-i hazandır ruhuma .Ne de hoş duruyor kapımda Hazanın gazel gülleri Dokunma.Dokunma ki; Öylece kalsın ruhumda,Eylülün o ebruli rengi günler kısalıyor gitgide Birazdan akşam ezanı iner ömrümün hitamına O titrek ürperti içinde Korkunun en hafi hali iner Perdelerce gözlerime .Yine yaklaştı hüzün daha Gözlerimden demir almadan ... Üşüyorum Bâd-ı hazandan Artık... Cemresiz bahardır sabahlarıma uyanan bunun adı sonbahar Tek teselli güz gülleri Sancılı yapraklar gibi bedenim Tutunmaya çalıştıkça toprağa Savruluyor... Savruluyor yorgun yüreğim.Saçları ağarmış bir umuttur Elimden tutan Hakk aşkına yanan çerağım İçim dışım kor Bir asude serecanım vuslatı arzulayan .
Dönüşü olmayan günbatımı,Koca bir ömrün sahilindeyim Gelip çattı hayatın son demi Şimdi; Oyorgun gülüşle Demlenirken gözlerim Ufukta kaybolup gidenlerin sesiz izlerine soruyorum.Ey limanlar şehri! Nerede benim vuslat gemim?
Şairağa
GÖNLÜMÜN SİTARESİ

Şiirin Hikayesi

14 Agustos 1975 den bugüne; tamı tamına kırk iki yıl paylaşılan bir hayat. Evlilik yıldönümü için yazdığım bir şiir.Bu vesile ile tüm evli çiftlerin; huzurlu, sağlıklı, mutlu nice yılları birlikte tüketmelerini Rabbim nasip ve müyesser eylesin...

Varsın kerpiçten olsun neyleyim Kâşâneyi
Hayatı paylaşacak bir eş olsun içinde
Marifet bulabilmek o gönlü şahaneyi
Ruhumu aydınlatan güneş olsun içinde

Senin diye serseler önüme kehkeşanı
Istemem yeter bana Gönlümün sitaresi
Silinmez bir kitabe kalbimdeki nişan’ı
Yolumun yoldaşıdır canımın tek paresi

Koca bir ömre bedel, bir tek gülüşün Gülüm
Acı tatlı Günler’de ayrılmadı yolumuz
Ayrılığa neden çok, bize tek sebep; Ölüm
Çiçeksiz kaldı ama kırılmadı dalımız

Kavlimizi bozmadan kırk yıl geçti aradan
Kibir denen illetten azade yüreğimiz
Sevgi, saygı, sabırla tezyin etmiş Yaradan
Aşk ile tutuşturduk sönmedi çerağımız

Bu can emanet bize sahibi mutlak alır
An gelir hitam bulur ruhlar bedenden uçar
Zamanla unutulur anılar köhne kalır
O açmayan çiçekler belki mezarda açar

Mehmet NALBANT
Kırk yılın anısına...

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


ELEŞTİRİLEL GÖZLE DÜNYAYA BAKMAK İYİDİR İYİ…

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  FUAT KARAMAN
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  BAYRAM AKDEMİR
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Bundan 9 yıl evvel takvimler 21 Şubat 2009’u gösterdiğinde Rahmetli Babam Turgut Özal Tıp Merkezi’nd
Remzi Hayta Yazdı
İYİ PARTİ Yönetimi Basına Tanı
‘Yeşilyurt, Sağlıklı ve Planlı
Vali Kaban’dan Okul Aile Birli
Keskin: 'Gün vatana, bayrağa,
Öğrencilere Sabah Çorbası Büyü
Ağbaba : KHK’dan Engelliler de
Gençlerimizin Fikir Ve Düşünce
Büyükşehir Beydağı Tabiat Park
Vali Kaban, Kentteki Kurum Ziy
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.