16 Agustos 2017 Çarşamba

Hakkında Tutuklama Kararı bulunan 33 Kişi Yakalandı Malatya'da Trafik Kontrolleri Sıklaştı DSİ Açıklama Yaptı “Kuraklık Yaşanmakta “ Kablo Arızası Meydana geldi Malatya Karanlık'ta kaldı Öksüz "Kemal Kılıçdaroğlu’nu susturamayacaksınız" Vali Kaban’dan Malatya TSO Ziyaret Yeni Stadyum 1 Yıllığına Kiralandı Vali Kaban’dan esnaf kuruluşlarına ziyaret AĞBABA, MALATYA SU SORUNLARIYLA BOĞUŞUYOR İspendere İçmeleri Hak Ettiği Değere Koşuyor
'Kredi kuruluşları şok içinde '

Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD)’ın gelenekselleşen iftarında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye ekonomisinin 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdüğünü söyledi.Türkiye’yi inceleyen ekonomistlerin yanıldığını belirten Tüfenkci, sözkonusu büyümenin kredi derecelendirme kuruluşları başta olmak üzere tüm dünyanın şaşkınlıkla izlediği bir durum olduğunu söyledi. Malatya’yı lojistik merkezi yapacaklarını da anlatan Tüfenkci, 336 firmanın Malatya’ya yatırım yapmak için kuyrukta beklediğini aktardı.

14.6.2017 13:36:20   

 

Malatya İşadamları Derneği’nin (MİAD) gelenekselleşen iftar yemeği, bakanından bürokratına pek çok Malatyalıyı aynı gönül sofrası etrafında buluşturdu. Yemekten sonra söz alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Türkiye ekonomisi, 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Bu, Türkiye üzerine düşünen ekonomistlerin yanıldığı ve öngörmediği, kredi derecelendirme kuruluşlarının öngörmediği bir büyüme, dünyanın şaşkınlıkla seyrettiği bir büyüme" dedi. Bakan Tüfenkci konuşmasına, iftar programı kapsamında protokolleri imzalanan MİAD'ın ikinci konuk evi ve Kızılay'a tahsisi yapılan Gezici Aşevi için "hayırlı olsun" dileklerini ve tebriklerini ileterek başladı. Tüfenkci, MİAD yönetimine bu çalışmalar için teşekkür etti.

MALATYA LOJİSTİK MERKEZE DÖNÜŞECEK

Bakanlığının ilk döneminde MİAD ile biraraya geldiklerini hatırlatan Tüfenkci, derneğin verdiği sözlerin çoğunu yerine getirdiğini aktardı. Göreve geldiğinden bu yana Malatya için yaptığı çalışmaları anlatan Tüfenkci, memleketini bölgede lojistik merkez haline dönüştüreceklerini ifade etti.

2017 SIÇRAMA YILI

Türkiye'nin 2017 yılı hedeflerine değinen ve bu seneyi ülke için "sıçrama yılı" olarak niteleyen Tüfenkçi, "Daha fazla üreteceğiz, daha fazla ihraç edeceğiz, daha fazla istihdam imkânı sağlayacağız. Türkiye ekonomisi, 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Bu, Türkiye üzerine düşünen ekonomistlerin yanıldığı ve öngörmediği, kredi derecelendirme kuruluşlarının öngörmediği bir büyüme, dünyanın şaşkınlıkla seyrettiği bir büyüme. 2016 yılı içinde, hain, alçak bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalan bir Türkiye'nin, 2016'da zaten 2,9 oranında büyümesi önemliyken, ilk çeyrekte kimse yüzde 5 büyümeyi tahmin etmiyordu. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, sizlerin sayesinde bunu başardı. Göreceksiniz 2017'nin ikinci çeyreği bu büyüme oranlarını daha da artıracak, üçüncü çeyrekte de daha güçlü büyüyüp, 2017'yi yüksek büyüme oranlarıyla kapatış olacağız” şeklinde konuştu.

YABANCI SERMAYE TÜRKİYE’Yİ SEVİYOR 

2002'den bu yana AK Parti hükümetleri olarak bir yandan demokrasiyi geliştirdiklerini, bir yandan da ekonomiyi büyüttüklerini belirten Bakan Tüfenkci, terör örgütleri ile mücadele ederken, aynı zamanda milli birlik ve beraberliği sağladıklarını vurguladı. Tüfenkci,“Ekonomiyi daha da güçlendirmek, reformları gerçekleştirip demokrasinin daha da güçlenmesi için çalışacağız. Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında makro dengeleri en iyi durumda olan ülkelerden biridir” ifadelerini kullandı.

KİŞİ BAŞI GELİR 3’E KATLANDI

15 yılda kişi başına düşen gelirin 3 bin dolardan 11 bin dolara çıkarıldığına dikkati çeken Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye, yabancı sermaye için cazip bir ülke. 2017 yılı Ocak-Mart döneminde net doğrudan uluslararası yatırım girişi yıllık bazda yüzde 2 artarak 2,8 milyar dolar oldu. Sanayicilerimizin üretimi ile cirosu artış gösteriyor. Yılın ilk dört ayında sanayi cirosundaki yıllık artış, aylık ortalama yüzde 25,6 olarak gerçekleşti. Ekonomik güven endeksi Mayıs ayında 100,5 oldu. Borsa İstanbul Endeksi tarihi zirveleri gördü. Bizler, ekonomiyi kalkındırınca insanımızın refah düzeyinin artacağı bilinci içinde çalışmalara devam ediyoruz. Hedefimiz ülkemizin daha hızlı ve güçlü büyümesi”

CAZİBE MERKEZLERİ BAYRAMDAN SONRA BELLİ OLACAK

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, konuşmasında verilen destekler, işletme ve esnaflar için hayata geçirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Cazibe Merkezleri Programı'na atıfta bulunan Tüfenkci, program ile ilgili çalışmaların son noktaya geldiğini, bayramdan sonra yatırım yapmak isteyen firmalardan öncelikli olanları açıklayacaklarını bildirdi.

336 FİRMA MALATYA DİYOR!

İçinde Malatya'nın da olduğu cazibe merkezi programı kapsamında yaklaşık 336 firmanın Malatya'ya yatırım için başvurduğunu açıklayan Tüfenkci, iç ticareti canlandırma adına yaptıkları çalışmalar ile piyasayı canlandırdıklarını, yatırımcı, girişimci ve sanayicinin önünü açtıklarını dile getirdi. Tüfenkci, sanayicinin işini kolaylaştırmak için yapılan çalışmalara dikkati çekerek, "Türkiye kendisine güvenerek üretim yapan hiç kimseyi bugüne kadar mahcup etmedi, bundan sonra da mahcup etmeyecek. Yeter ki birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan yolumuza devam edelim” diye konuştu

MALATYALI İSTERSE YAPAR!

Programın açılış konuşmasını yapan MİAD Başkanı Yunus Akdaş,  Ramazan’ın rahmet ayı olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. MİAD’ın marka şehir olan Malatya’ya katkı sunmayı amaçladığını anlatan Başkan Akdaş, “Sivil toplum örgütlerimiz, federasyonumuzla birlikte şehrimizin çıtasını yükseltmek istiyoruz” dedi.  MİAD’ın Malatya için pek çok projeyi hayata geçirmek için çalıştığını anlatan Başkan Akdaş, gezici aş evi ve konuk evi projelerine dikkat çekti. Malatya’da yemek yapamayacak aileler olduğunu söyleyen Akdaş, gezici aş evi projesinin hayata geçirileceğin müjdeledi. Bir araç alınarak yapılan yemeklerin evlere dağıtılacağını söyleyen Akdaş, “Hayırda buluşalım, hayrın kolektif yüzünü herkese gösterelim” dedi. İşadamlarını sözkonusu proje için aradığını anlatan Akdaş, “Malatyalı işadamlarının bana ne yazarsan yaz diyerek verilecek katkıda sınır tanımadıklarını belirtti. Projenin bu sayede bittiğini söyledi. Konukevi projesinin önemine dikkat çeken Akdaş, 67 bin kişinin geçtiğimiz yıl sağlık turizmi kapsamında Malatya’ya geldiğini kaydetti.

MALATYALILAR HAYIRDA YARIŞMALI

Başkan Akdaş konuşmasının devamında, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın çok çalışkan olduğunu belirterek, çalışmalarıyla Malatyalıları gururlandırdığını söyledi. Akdaş, “Şampiyon olan Evkur Yeni Malatyaspor’u ve Beşiktaş’ı da tebrik etti. Adil Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin bu başarıda çok büyük katkısı var. Bizler de o arkadaşların yanında olmaya devam edeceğiz. Onların talepleri olursa bize de uyuyorsa, yanlarında olacağız. Konukevi Projesi için piramit mimarlık hayrım olsun dedi. Böyle olursak her güzel projeyi kolayca hayata geçirebiliriz. Malatyalılar hayırda yarışmalı. Geleneksel iftar yemeğine katılım nedeniyle teşekkür ederim. Herkesin şimdiden bayramını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 KATILIM YOĞUNDUemeğe Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yanısıra AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, STK temsilcileri, Malatyalı işadamları ve basın mensupları katıldı.

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Üç Mevlit’i ve Verilen Yemek

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  FUAT KARAMAN
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  BAYRAM AKDEMİR
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Haklarında adli işlem yapılan ve mahkemeler tarafından hüküm verilen 33 kişi 7 Ağustos ile 13 Ağ
Hakkında Tutuklama Kararı bulu
Malatya'da Trafik Kontrolleri
DSİ Açıklama Yaptı “Kuraklık Y
Kablo Arızası Meydana geldi Ma
Vali Kaban’dan esnaf kuruluşla
Öksüz "Kemal Kılıçdaroğlu’nu s
Vali Kaban’dan Malatya TSO Ziy
Yeni Stadyum 1 Yıllığına Kiral
AĞBABA, MALATYA SU SORUNLARIYL
İspendere İçmeleri Hak Ettiği
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.