16 Agustos 2017 Çarşamba

Hakkında Tutuklama Kararı bulunan 33 Kişi Yakalandı Malatya'da Trafik Kontrolleri Sıklaştı DSİ Açıklama Yaptı “Kuraklık Yaşanmakta “ Kablo Arızası Meydana geldi Malatya Karanlık'ta kaldı Öksüz "Kemal Kılıçdaroğlu’nu susturamayacaksınız" Vali Kaban’dan Malatya TSO Ziyaret Yeni Stadyum 1 Yıllığına Kiralandı Vali Kaban’dan esnaf kuruluşlarına ziyaret AĞBABA, MALATYA SU SORUNLARIYLA BOĞUŞUYOR İspendere İçmeleri Hak Ettiği Değere Koşuyor
11. Uluslararası Bilgisayar Teknolojileri Sempozyumu

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü tarafından "11. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri" Sempozyumu düzenlendi.

27.5.2017 13:27:23   

 

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen sempozyuma, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Rektör Danışmanı Doç. Dr. İlhan Erdem, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Altay, Prof. Dr. Buket Akkoyunlu, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Arapgirlioğlu, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Özdemir, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Şefliğini Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Arapgirlioğlu'nun yaptığı orkestra tarafından verilen müzik dinletisiyle başlayan sempozyumun açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Altay, başarılı bir sempozyum olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:


"Benim bilgisayarla tanışmam 1990'lı yıllarda lisans eğitimim zamanında olmuştu. O dönemde sadece bilgisayarda birkaç komut yapabiliyorduk oysa şu an teknolojideki gelişmelere ayak uydurmaya çalışıyoruz. Şimdi teknolojik gelişmeler ve internet insanlar için vazgeçilmez durumdadır. Bilgi çağı olarak adlandırılan 21. yüzyılda gelişmelere çok hızlı bir şekilde şahit olmaktayız. Her geçen gün yeni uygulamalar ön plana çıkmaktadır. Bu gelişmeler eğitim ve öğretim sürecine yansımakta ve faaliyetlerimizi de etkilemektedir. Yer ve zaman sınırı tanımaksızın hayatımızı kolaylaştırmaktadır. İşlerimizde hızımızı ve kalitemizi arttırmak için teknolojik imkanları kullanma ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Son yıllarda eğitimde bireysel farklılıkların dikkate alınmasıyla eğitim teknolojilerinin önemi bir kat daha artmıştır. Bu konularla alakalı bu sempozyumda çeşitli sunumlar yapılacaktır."


İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat ise her şeyin dijitalleştiği günümüzde eğitimde de dijital bilginin kullanılmasını ve bu anlamda bu sempozyumun bu konuyu tartışmaya açmasını önemli bulduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:


"Bu bağlamda eğitim fakülteleri de öğretmen adaylarını yetiştirirken öğretmenlik sanatının inceliklerini öğretmekle beraber çağdaş bilgi teknolojilerini doğru kullanımını öğretmekle yükümlüdür. İnternetin yaygınlaştığı günümüzde teknoloji okuryazarlığı önem kazanmaktadır. Uzaktan eğitim ve akıllı telefonlarda takip edilen bilgiler, teknoloji bağımlılığı, akıllı öğretim sistemleri, oyunla öğretim, fatih projesi ve buna benzer birçok konuda tartışmaların sunulacak olması bu sempozyumun öneminin habercisidir. Bu sempozyumu düzenleyen, emeği geçen tüm öğretim üyelerimize, katılımcılara, bu konuda sunum yapacak öğretim üyelerine şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum sizleri muhabbetle selamlıyorum."


Konuşmaların ardından Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanındaki çalışmaları nedeniyle emekliye ayrılmış olan Prof. Dr. Buket Akkoyunlu’ya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat tarafından plaket takdim edildi.


Rektörlük adına da Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat’a Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Aydemir tarafından plaket takdimi yapıldığı sempozyumda diğer katılımcılara da plaket verildi.


Üç gün sürecek sempozyumda düzenlenecek panellerle birçok konu ele alınacak.
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Üç Mevlit’i ve Verilen Yemek

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  VAHAP GÜNER
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  ASUMAN SARITAÇ
  FUAT KARAMAN
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  BAYRAM AKDEMİR
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Haklarında adli işlem yapılan ve mahkemeler tarafından hüküm verilen 33 kişi 7 Ağustos ile 13 Ağ
Hakkında Tutuklama Kararı bulu
Malatya'da Trafik Kontrolleri
DSİ Açıklama Yaptı “Kuraklık Y
Kablo Arızası Meydana geldi Ma
Vali Kaban’dan esnaf kuruluşla
Öksüz "Kemal Kılıçdaroğlu’nu s
Vali Kaban’dan Malatya TSO Ziy
Yeni Stadyum 1 Yıllığına Kiral
AĞBABA, MALATYA SU SORUNLARIYL
İspendere İçmeleri Hak Ettiği
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.